Esentepe Mh. Büyükdere Cd. No: 159/10 Şişli/İSTANBUL
info@yymimarlik.com
0 533 663 49 29

İnşaat & Mühendislik

YY Mimarlık > İnşaat & Mühendislik

Mühendislik hizmetleri, birden fazla alanın entegre bir şekilde özveriyle çalışmasını gerektirir. Statik, mimari, elektrik ve mekanik tasarım gibi farklı uzmanlıklar gerektiren ve çeşitli sektörlerde yürütülen projelerimizde tecrübeli mühendislerimiz, uzmanlarımız ve danışmanlarımızla tüm proje disiplinleri arasında dengeli bir entegrasyon sağlıyoruz.

Mühendislik alanında sunduğumuz başlıca hizmetler;

Statik Projeler

Yapının iskeletini oluşturan proje türü olması sebebiyle statik projeler, yapı süreçlerinin temelidir. Binada kullanılacak betonarmeden ahşaba veya çelik gibi farklı malzemelerin yükleri, yapıları ve dizilim şeklinin neredeyse kusursuz bir şekilde hesaplanarak oluşturulması gerekir. Fen, matematik ve geometri alanında uzmanlaşmış inşaat mühendisi kadromuzla yaptığımız statik çizimlerle temeli sağlam atılmış, emniyetli yapılar yaratmak için desteğimizi alabilirsiniz.

Mekanik Projeler

Bir yapı insan bedeni olarak düşünüldüğünde, damarları da genel tesisat olarak hayal edilebilir. Mekanik tesisat bu nedenle binanın ömrü ve kalitesi açısından oldukça önemlidir. Doğru havalandırma, ısı alışverişi ve su taşınımı için bize güvenerek binanızın mekanik projesini oluşturma görevini üstlenmemize izin verebilirsiniz.

Elektrik Projeleri

Binanın güvenli ve yeterli derecede ısıtılması ve aydınlatılması için elektrik projeleri tasarlanır. Bu projeler elektrik tesisatının bina içinde en etkili ve verimli şekilde döşenmesini sağlar. Güvenlik öncelikli olarak esas alınmalıdır.

Mimari Projeler

Binanın genel tasarımının yapıldığı mimari projelerde, arsa-bina uyumluluğu ve binanın kendi içerisindeki oran-orantı, kütlesel uyumu baz alınır. Bu projenin teknik açıdan titizlikle hesaplanmış olması gerekir; böylece bina ya da konut kusursuz olacaktır. Teknik tarafının yanı sıra mimari projeler göze hitap eden çizgiler de taşımalıdır.

Altyapı Projeleri

Altyapı projeleri, kusursuz bir yapıya sahip olmadan önce binanın tehlikesiz ve doğru bir noktaya temel atılmasını hedefler. İçme suyu, atık su arıtma, kanalizasyon gibi etkenlerin hepsi altyapı projelerinin bir konusudur.

Restorasyon ve Güçlendirme Projeleri

Bu projeler binanın zarar gören kısımlarını güçlendirmeye ve yenilemeye yönelik projelerdir. Her binanın sil baştan yeniden yapılması mümkün olmayacağı için restorasyon ve güçlendirme projeleri sayesinde sadece hasarlı alanlar onarılabilir.